• Hyvää alkanutta vuotta!

  Vuosi on lähtenyt vauhdikkaasti käyntiin meillä sotilaskodeissa. Uudet alokkaat ovat jälleen saapuneet ja perjantaina 7.2. he vannoivat sotilasvalan tai -vakuutuksen, joka päätti alokasajan.

  Alokasjuhlat järjestettiin jälleen Parola 1 -sotilaskodissa ja esiintyjänä oli Etta. Pikkusisaret hoitivat taas tarjottavien jaon alokkaille hienosti, kiitos siitä!

  Kevään sisarilloissa on paljon mielenkiintoista sisältöä ja retkiäkin on tiedossa, kannattaa osallistua. Sisarten kertauskoulutukseen, kinkereille ja teatteriretkelle voi ottaa myös ystävän mukaan tutustumaan. Uudet sisaret ovat aina tervetulleita joukkoomme!

  Pian on myös kevätkokouksen aika; yhdistyksemme sääntömääräiset kokoukset ovat jäsenten vaikuttamisväylä. Tulkaahan 30.3.2020 kokoukseen kuuntelemaan yhdistyksemme viime vuoden toimintaa ja taloustilannetta.

  Harrastuksen täyteistä alkuvuotta toivotellen - hymyllä ja sydämellä

  Minna Nyström, puheenjohtaja

   

    Takaisin
  0 kommenttia:
  Kommentoi:
 •   Arkisto
 

 

Hämeenlinnan Sotilaskotiyhdistys ry:n toimisto

Käyntiosoite:

Parola 1 sotilaskoti
13700 Parolannummi

Tietosuojaseloste